Marija Gavrilović i KK UNSU pod pokroviteljstvom Lykosa nastavljaju nizati uspjehe

Prvi put u fiskulturnu salu na trening Marija Gavrilović ušla je sa tri i po godine. Iako kroz igru, tada je obavila prvi trening, a sve po uzoru na starijeg brata koji je trenirao karate, ali i roditelje koji su se godinama bavili sportom. Već tada je pokazala sklonost ka ovom sportu, ali i veliki potencijal.

U godinama koje su uslijedile Marija je nizala pobjede i zlatne medalje, pa je već sa 13 godina bila prvakinja Bosne i Hercegovine za djecu do 13 godina, a tada je već bila vlasnica 130 medalja, od kojih je 81 bila zlatna.

Medalje je nastavila osvajati, pa se samo u ovoj godini okitila sa njih nekoliko. Marija je sa svojim dogogodišnjim klubom KK UNSU nedavno u Bijeljini, na 16. tradicionalnom međunarodnom karate turniru “Bijeljina open/Noć šampiona”, osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju. Činjenica da je u konkurenciji bilo 70 klubova i 553 učesnika, u 680 takmičarskih kategorija iz desetak zemalja, čini ovu pobjedu još sjajnijom.

Mladi su naša snaga

U ovoj godini, osim već pomenute medalje, Marija je osvojila zlato i na “Kupu šampiona 2022”, koji je održan u Podgorici. Na ovom takmičenju u odličnoj konkurenciji mlađih kadetkinja U14 (-47) bila je ubjedljivo najbolja, a osvojila je i treće mjesto u konkurenciji kadetkinja (-47). Pobijedila je Marija sve svoje protivnice i zauzela prvo mjesto i na prvom kolu Regionalne BMSiP-e karate lige za mlade i perspektivne. Na ovom takmičenju učestvovalo je sedam klubova sa šest ekipa u muškoj i četiri u ženskoj konkurenciji za pionire i pionirke do 13 godina, te tridesetak takmičara u kadetskoj i juniorskoj muškoj i ženskoj konkurenciji – pojedinačno.

U skorije vrijeme ova sjajna djevojka okitila se novim zlatom. U Novom Sadu na međunarodnom turniru “Kup prijateljstva” potvrdila je dobru formu pred Balkansko prvenstvo koje je očekuje početkom novembra. U međuvremenu je na Izbornom turniru Karate saveza BiH u Sarajevu za sastavak repretentacije za predstojeće Balkansko i Evropsko prvenstvo za kadete, juniore i mlađe seniore odnijela još jedno zlato. Važno je istaći da je turnir okupio više od 70 klubova i 335 učesnika, a Marija je bez izgubljenog poena u pet vrlo zahtjevnih mečeva bila među najboljim kadetkinjama u kategoriji -54kg.

Zahvaljujući Karate klubu UNSU, koji je odmah prepoznao njen talenat, ali i svojoj upornosti i umijeću, Marija postiže veliki uspjeh već godinama, a njen uspjeh i talenat prepoznat je i nagrađen ne samo u Bosni i Hercegovini već i šire.

Ponosni generalni sponzor

Karate klub UNSU i sam se može pohvaliti brojnim medaljama i pobjedama na takmičenjima, kako onim gdje su njihovi članovi nastupali i osvajali medalje, tako i na klupskim takmičenjima.

Lykos Balkan Metals, kao društveno odgovorna kompanija, svojom podrškom osnažuje lokalnu zajednicu i daje vjetar u leđa mladim sportistima. Generalnim sponzorisanjem KK UNSU i stipendisanjem Marije Gavrilović slavimo njihove uspjehe kao da su naši i želimo im da nastave nizati uspjehe znajući da imaju našu podršku.